збереження традицій
збереження традицій
MAPICO – бренд, заснований на традиційній карпатській техніці ручного ткацтва
Століття тому в Карпатах зародилося традиційне ремесло. Гуцули називали його ліжникарство. Традиційний ліжник – щільний вовняний, переважно візерунково-тканий виріб з об’ємною поверхнею. Він був однією з найважливіших речей у побуті гуцулів. Його використовували, щоб накривати ліжко, піч, лави, підлогу, використовували як ковдру і подушку під час сну.
Також у цій місцевості протягом багатьох років звичним одягом пастухів була гуня-коцованя – верхній одяг із тканого полотна, в яке вплітають кручені пасма вовни, що робить готовий виріб більше схожим на овчину. Це справді чудовий і практичний верхній одяг. Цей вид полотна ми використовуємо для крісел і пуфів MAPICO.
Самобутні українські дизайнери протягом останніх років активно надихаються традиційними ремеслами.
як народився мапіко
«Під час подорожі українськими Карпатами і знайомства з гуцульськими майстринями ліжникарства, я надихнулась на створення українського бренду Mapico, головною метою якого є зберегти і осучаснити стародавню українську традицію».
Марія Пуляєва
Дизайнерка, засновниця mapico
Матеріали
Матеріалом для килимків, подушок та пледів є шерсть овець, які пасуться на схилах Карпат. Найчастіше ми використовуємо невибілені і нефарбовані волокна. Це природні кольори овечої вовни - білий, світлий і темно-сірий відтінки. Для виготовлення меблів ми використовуємо ясен і покриваємо його високоякісним австрійським лаком. Також, використовуємо домоткане конопляне полотно.
Процес виготовлення
Технологія виготовлення вовняного текстилю для наших виробів залишається незмінною протягом століть. Досі після того, як полотно витчуть, його опускають у «валило» – спеціальну споруду на гірській річці. У валилі килими полощуть 4-10 годин, де вони очищуються і набувають щільності. Далі готовий продукт сушиться на свіжому гірському повітрі. Точно так, як це робили у давні часи.